Giełda Papierów Wartościowych świętuje jubileusz

Kraj Śr. 29.09.2021 07:33:05
29
wrz 2021

W tym roku obchodzona jest 30. rocznica utworzenia Giełdy Papierów Wartościowych. Z tej okazji na Rynku Wielkim w Zamościu zainaugurowano wystawę upamiętniającą to wydarzenie. Zdjęcia będzie można oglądać przez trzy tygodnie, potem ruszą w Polskę.

28 września na Rynku Wielkim w Zamościu zainaugurowano wystawę poświęconą 30-leciu Giełdy Papierów Wartościowych. Podczas inauguracji wystawy obecni byli m.in. prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Marek Dietl, prezes Zarządu Banku Pekao S.A. Leszek Skiba oraz wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A. Jarosław Fuchs.

Wystawa składa się z 30 plansz. Plansze giełdowe przedstawiają najważniejsze wydarzenia z ostatnich 30 lat działalności GPW, od jej początków po Konferencję Jubileuszową z okazji 30-lecia GPW, która miało miejsce 16 kwietnia bieżącego roku. Na planszach giełdowych możemy zobaczyć: zdjęcia oraz historię dotyczącą I sesji giełdowej, informacje na temat kapitalizacji spółek giełdowych na przestrzeni lat, informacje na temat debiut Giełdy Papierów Wartościowych na Giełdzie w 2010.

Na wystawie znalazły się również zdjęcia przedstawiające historyczne siedziby Giełd Papierów Wartościowych w Polsce tzn. Pałac Saski, Gmach Banku Polskiego, Siedziba przy ul. Królewskiej 14, budynek Komitetu Centralnego PZPR po obecną siedzibę przy ul. Książęcej 4, symbole giełdowe (Dzwon, Byk, Zegary), wnętrza holu giełdowego wraz z jego symboliką, a także informacje na temat wszystkich rynków giełdowych.

Wystawę będzie można oglądać w Zamościu przez 3 tygodnie, następnie wyruszy w podróż po Polsce.

Relację z otwarcia wystawy można usłyszeć tutaj:


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.