Kraj

30 MMS-ów na 30-lecie Dzieła Kolpinga w Polsce

Kościół Pon. 26.07.2021 16:42:17
26
lip 2021

Dzieło Kolpinga w Polsce świętuje 30 lat swojego istnienia. W bogatym programie jubileuszu szczególne miejsce zajmuje ogólnopolska akcja pod nazwą „30 MMS-ów”, czyli: 30 Mszy świętych, 30 Modlitw Różańcowych w 30. Sanktuariach.

MMS-y? A co to takiego?

Multimedia Messaging Service (w skrócie MMS) to rodzaj multimedialnej wiadomości, którą możemy wysłać z każdego telefonu komórkowego. MMS umożliwia przesłanie zdjęcia, grafiki lub dźwięku. Bez względu na odległość, w kilka sekund możemy podzielić się z przyjacielem pięknym krajobrazem, śmieszną grafiką lub ulubionym utworem. A krótsza definicja? MMS to sposób komunikowania się – sprawnie i bez względu na odległość.

Co łączy MMS i Dzieło Kolpinga?

Wydaje się, że zupełnie nic, lecz to tylko pozory! Gdy obchodzimy urodziny albo celebrujemy ważny życiowy moment, pragniemy spotkać się z przyjaciółmi, by wspólnie przeżywać radość. Gdy trapią nas zmartwienia, a obawa o niepewną przyszłość spędza sen z powiek, poszukujemy wsparcia najbliższych.

Dziś, w czasie trwania Jubileuszu 30-lecia Dzieła Kolpinga w Polsce, szczególnie mocno pragniemy porozmawiać z naszym „Wielkim Przyjacielem”, by podziękować za minione 30 lat społecznej aktywności wszystkich Rodzin Kolpinga oraz osób, które je tworzą i tworzyły. Chcemy wyrazić Bogu wdzięczność za otrzymane łaski, prosić Go o błogosławieństwo na przyszłe plany – przez wstawiennictwo bł. ks. Adolpha Kolpinga, a także modlić się o kanonizację naszego Patrona.

Pragniemy zwrócić się ku Jezusowi Chrystusowi i Jego Matce, Królowej Polski. Chcemy – tak jak za pośrednictwem MMS-ów – komunikować się sprawnie i bez względu na odległość, jaka nas dzieli od Nieba. Dlatego organizujemy ogólnopolską akcję: „30 MMS 30 Mszy świętych i 30 Modlitw Różańcowych w 30. Sanktuariach na 30-lecie Dzieła Kolpinga w Polsce.

Co jest celem akcji?


Zorganizowanie: 30 Mszy św. i 30 Modlitw różańcowych w 30 sanktuariach w Polsce w intencji Dzieła Kolpinga oraz kanonizacji naszego Patrona, bł. ks. Adolpha Kolpinga.

W jaki sposób przedstawiciele Rodzin Kolpinga mogą dołączyć do akcji?

Przygotowaliśmy dla każdego z nich kilka praktycznych wskazówek:

1. Spotkaj się z pozostałymi członkami Twojej Rodziny Kolpinga i Waszym księdzem prezesem, wspólnie wybierzcie sanktuarium, w którym chcecie zamówić Mszę św.i odmówić modlitwę różańcową.

2. Udaj się do wybranego sanktuarium i zamów Mszę św. w intencji Dzieła Kolpinga i kanonizacji Patrona – bł. ks. Adolpha Kolpinga.

3. Poinformuj kapłana posługującego w sanktuarium o naszej ogólnopolskiej akcji „30 MMS-ów” i zaproś go do udziału w niej.

4. Gdy Msza św. już będzie zamówiona, koniecznie poinformuj koordynatora ogólnopolskiej akcji, Michała Twardosza, o dokładnej dacie i godzinie celebracji Eucharystii. W tym celu możesz skorzystać z formularza online, wiadomości e-mail lub telefonu (+48 512 718 841)

5. Zorganizuj wspólny wyjazd – pielgrzymkę. Nie zapomnij zaprosić do uczestnictwa innych Rodzin Kolpinga, przyjaciół, znajomych i osoby związane z Dziełem Kolpinga.

6. Śledź na bieżąco informacje na stronie internetowej www.kolping.pl i https://www.facebook.com/kolping.polska o terminach Mszy św. i wspólnych pielgrzymkowych wyjazdach organizowanych przez pozostałe Rodziny Kolpinga. Włącz się aktywnie w pielgrzymowanie!

7. Uzyskaj informację, czy na terenie sanktuarium bądź w jego najbliższej okolicy można zorganizować spotkanie promujące Dzieło Kolpinga w Polsce.

Wśród zgłoszonych pielgrzymek są:

13. kwietnia 2021 r. – pielgrzymka Rodziny Kolpinga w Krakowie-Nowym Bieżanowie do Sanktuarium św. Józefa w Krakowie-Podgórzu

5. lipca 2021 r. – pielgrzymka Rodziny Kolpinga w Bochni do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej

2. sierpnia 2021 r. - pielgrzymka Rodziny Kolpinga w Porębie Żegoty do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w Tuchowie

28. sierpnia 2021 r. – pielgrzymka Rodziny Kolpinga w Lipnicy Małej do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu

12. września 2021 r. - – pielgrzymka Rodziny Kolpinga w Człuchowie do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamarte

14. września 2021 r. – pielgrzymka Rodziny Kolpinga w Sycowie do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

17. września 2021 r. – pielgrzymka Rodziny Kolpinga Kraków „Klub Celtycki” do Sanktuarium Ecce Homo w Krakowie

18. września 2021 r. – pielgrzymka Rodziny Kolpinga w Krakowie-Nowym Bieżanowie do Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.