Kraj

„Niedzielny obiad” - akcja pomocy seniorom

Kościół Czw. 22.04.2021 15:47:58
22
kwi 2021

Pandemia Covid-19 w szczególnie dotkliwy sposób doświadcza osoby starsze i samotne. Zachowanie dystansu społecznego, reżimu sanitarnego i rządowych zaleceń zachęcających do pozostawania w domu sprawiają, że seniorzy coraz trudniej radzą sobie z rzeczywistością. Pogorszenie dobrostanu psychicznego, apatia, depresja, brak chęci do życia. To ciche dramaty, o których alarmują osoby na co dzień zajmujące się seniorami. Możemy to jednak zmienić. „Niedzielny obiad” to ogólnopolska akcja pomocy seniorom.

- Chcemy, aby w najważniejszy dzień w tygodniu — niedzielę — do drzwi osoby starszej i samotnej zapukał promień nadziei! Wolontariusz dostarczy ciepły posiłek (dla niektórych seniorów będzie to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia) i zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa porozmawia. Poświęcenie pozornie nieznaczących kilku minut, gest zrozumienia i wsparcia dla osoby starszej i cierpiącej z powodu samotności to niezwykle wielki dar miłości - przekonuje Fundacja Dzieła Kolpinga w Polsce.

Przeprowadzenie akcji wiąże się z wydatkami, oprócz zakupu obiadów trzeba zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa seniorom i wolontariuszom. - Dlatego prosimy o wsparcie i głęboko wierzymy, że razem damy radę. Koszt jednego obiadu to zaledwie 30 zł. Pomoc osobie samotnej i przywrócenie nadziei — bezcenne.

Więcej informacji: https://zrzutka.pl/niedzielnyobiad

Inf. pras.

DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Dorota Wakuła

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.